1. Home
  2. »
  3. Pazara Özel Çözümler
  4. »
  5. Pil Üretimi İçin Otomasyon

Pil Üretimi İçin Otomasyon

Elektromobilite Uzmanı pozisyonuna atadı. Bu sayede otomobil üreticilerine ve tedarikçilerine yeni bir dizi üretim sorununu çözmek için tek bir iletişim noktası sunuyor. pil üretiminde daha düşük birim maliyetlerin ve daha yüksek verimliliğin ancak akıllı otomasyon konseptleriyle mümkün olduğuna inanıyor.
pil imalatı otomasyon sistemleri

Elektrikli araçlara olan yüksek talep, üretim için yeni zorluklar doğuruyor

Otomobil üreticilerinin ve tedarikçilerinin ortak sorununu biliyor: Piller için geleneksel üretim sistemleri dur-kalk modunda çalışıyor ve hatta küçük kesintiler bile çoğu zaman tamamen durmaya neden oluyor. Bu üreticilerin, daha küçük alanlarda sürekli ve yüksek hızlı üretim yapabilen fabrikalara ihtiyacı var. Otomobil üretim tarihinde bir dönüm noktasındayız. Uzun vadede sadece pil üretimine ayak uydurabilenler piyasada ayakta kalabilecek” diye belirtiyor.

Otomasyon yeni çözümler yaratır

Örneğin, pil üretiminin hızını ve verimliliğini artırmak için robotik ve makine görüntüleme, bir track sistemi ile senkronize edilmelidir. Geleneksel lineer model yerine, pil hücreleri bir süreç istasyonları ağı aracılığıyla ayrı ayrı hareket ettirilir. Hücreler hat içerisinde yüksek hızda taşınırken, önceden sabit olan görevler tamamlanır. “Bu yaklaşımla, bazı üretim adımlarını %90 veya daha fazla hızlandırabiliyor ve metrekare başına verimi kat kat artırabiliyoruz” diyor.